SLAVÍME 25 LET ... Příběh tříkrálové kasičky

SLAVÍME 25 LET ... Příběh tříkrálové kasičky

Milí čtenáři, rozhodli jsme se Vám vyprávět příběh jedné z 507 tříkrálových kasiček, které jsme pro letošní Tříkrálovou sbírku vydali. Možná mě znáte, možná ne. Jsem bílá tříkrálová kasička. V srpnu mě dobrovolníci vytáhli z krabice na sluníčko, pěkně mě očistili a nalepili na mne červené logo Charity.

V tu chvíli mi začalo být jasné, že se blíží chvíle, kdy se opět podívám někam do světa. A pokud to dobře dopadne, možná zase uvidím i sníh. Aha, smůla, oni mě vrátili zase do „banánovky“ a uložili zpět do police. A tak nezbývalo než zase čekat, až se přiblíží prosinec.

Před Vánoci se ke mně vrátila skupina dobrovolníků, označila mě pečetí dobrovolnického centra – Kambala a číslem ZR 267. Začala jsem být netrpělivá. Do jaké oblasti se během letošní osmnácté Tříkrálové sbírky asi podívám? 

Je to tady! Společně s barevným letákem sbírky a modrými cukříky mě koordinátorka sbírky předala pracovnici Charitní ošetřovatelské služby Marušce, která si mě odvezla do nedaleké žďárské obce Vysoké. Tak tady budu v letošním roce „sloužit“! Na místním úřadě mne dozdobili ještě jednou pečetí úřadu a už můžu vyrazit na koledu.

Je sobota 6. ledna. Den svátku Tří králů. Jedna z královen na mě umísťuje černý popruh a nasazuje si mě na krk. Vyrážíme do terénu.
Mám ráda, když při koledě lidé bláznivě štěbetají, smějí se a radují, a při tom ke mně házejí penízky, které pomáhají potřebným. Moc se mi líbí, jak se mnou králové zaštěrchají, když přicházíme k novým domům. V tu chvíli se těším, že do mého tělíčka přibude další korunka. Úzký otvor na mém víku způsobuje často veselé okamžiky. Lidé se do něj s bankovkami hůře trefují, ale já mám jistotu, že se z darovaných penízků nic nemůže vytratit. 

Koleda pro letošek končí. Mě čeká jen úřední rozpečetění a hned pak mě zase uloží mezi mých pět set kolegyň do regálu. Nevadí. Důležité je, že jsem prospěšná a můžu se svým přičiněním podílet na dobru, ve které vždy vyústí celá Tříkrálová sbírka.

 

Za Tříkrálovou kasičku Veronika Dobrovolná,

bývalá koordinátorka Tříkrálové sbírky, t. č. na mateřské dovolené

 

Foto: Mgr. et Mgr. Jitka Milčáková

 

 

LOGO 25 LET OCHZR

 

Mediální partner 25 LET OBLASTNÍ CHARITY ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

 

ZR deníkVysočina týdeník

 

 

IMG_6009