Dopřejte si něco dobrého a udělejte dobrý skutek!

Dopřejte si něco dobrého a udělejte dobrý skutek!

Ve středu 3. října 2018 proběhne ve Žďáře nad Sázavou již 6. ročník charitativní akce „KOLÁČ PRO HOSPIC“, kterou tradičně pořádá žďárská Charita. Tato sbírková kampaň se uskuteční v rámci Světového dne hospiců a paliativní péče a koná napříč oblastními charitami Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.

Akce proběhne v ulicích města Žďár nad Sázavou a také na stánku u firmy Vesna lahůdky na Horní ulici ve Žďáře nad Sázavou v době od 9.00 do 16.00 hodin.

„Cílem této kampaně je podpora Domácí hospicové péče ve Žďáře nad Sázavou. Dobrovolným příspěvkem ve výši 40 Kč podpoříte tuto službu a dostanete sladký koláč. Finanční prostředky, které budou vybrány, poputují na zabezpečení péče o nevyléčitelně nemocné,“ vysvětluje Mgr. Jana Kincová Křížková, vedoucí Domácí hospicové péče.

Každoročním dodavatelem krásných a voňavých koláčků jsou místní pekárny ENPEKA a.s. Žďár nad Sázavou a Pekařství Řečice.

Po šesté hodině ranní budou moci podpořit Domácí hospicovou péči společně se zaměstnanci firmy Žďas a. s. a nově také se zaměstnanci firmy Del, a.s. na Strojírenské ulici ve Žďáře nad Sázavou.

Již tradičně se také do kampaně zapojí i žďárská Poliklinika. Dobrovolníky a pracovníky žďárské Charity bude možné s koláčky potkat od 6.30 hodin ve spojovací chodbě poblíž bufetu. Dále se svým příspěvkem budou moci zapojit úředníci z Úřadu práce Žďár nad Sázavou a z Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou.

Během dopoledne bude možné oslovit dvojice dobrovolníků z řad studentů Střední zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické na náměstí, pěší zóně a dalších frekventovaných místech Žďáru nad Sázavou.

Letos poprvé se do kampaně přidají i zaměstnanci skupiny firem PKS. Podpořit službu bude možné také na stánku v Knihovně Matěje Josefa Sychry.

„V letošním roce plánujeme podpořit Domácí hospicovou péči s více než 2 000 koláči. Pojďte do toho s námi a odměňte se za dobrý skutek něčím sladkým,“ vzkazuje Jana Kincová.

Domácí hospicová péče je terénní služba žďárské Charity, která působí po celém okrese Žďár nad Sázavou. Služba poskytuje péči o těžce nevyléčitelně nemocné a umírající lidi a také podporu jejich blízkým pečujícím osobám. Tým pracovníků zahrnující lékaře, zdravotní sestry, pečovatelky, sociálního pracovníka, psychologa a duchovního umožňuje pacientovi setrvat v nemoci v jeho přirozeném domácím prostředí mezi svými blízkými až do konce života.

Autorka tiskové zprávy: Ing. Radka Krejčová, fundraiser

Koláč pro dhp banner 2018

 

banner Koláč pro hospic dobrovolníci

 

FOTO Koláč dhp