SLAVÍME 25 LET... "Dovolte mi se představit...Hajáček z bystřické Včely."

SLAVÍME 25 LET... "Dovolte mi se představit...Hajáček z bystřické Včely."

Říkají mi Hajáček, to proto, že jsem celý háčkovaný ze speciální vlny pro děti. Společně s ostatními jsem přišel na svět ve Včele. Vyrobily mě laskavé ruce klientek a musím říct, že jsem se jim povedl.

 

A co se mnou bude? Zatím čekám, zabalený do celofánu a sleduji, co se kolem mě děje. Ráno po osmé hodině začínají prostory ožívat. Schází se spousta lidí, přichází zvesela a já jsem zvědavý, co mají v plánu. Už to vím. Bude cvičení při hudbě, ale řeknu vám, vypadá to docela náročně. Všichni mají hodně dobrou kondici, a jak jim to jde!

Po cvičení není žádný dlouhý odpočinek. Všichni se hned vrhají do práce. Jaké krásné věci tady vznikají – to byste koukali. Vůbec se nedivím, že prodejní výstava měla takový úspěch. Tolik krásných nápadů a tolik šikovných rukou. Vytváří se tu z keramiky, šije se, vyrábí z papíru. Zkrátka pro každého se něco najde.

Odpoledne bývá trošku jiné. Někdy přijde dobrovolník s kytarou a zpívá se, až se hory zelenají, jindy nám tu voní buchta nebo jiné dobroty a někdy probíhá trénování paměti. A jednou za čas se jede na výlet, ale tam mě neberou. Potom jen poslouchám, co všechno naši klienti a pracovnice zažili.

A už se nemůžu dočkat, až i já vyrazím do světa. A kam mě pošlou? Přijdou si pro mě pracovnice z Městského úřadu a věnují mě jako dárek při vítání občánků. Myslím, že to je hezky vymyšleno. Vyrobí mě seniorky z bystřické Včely a radost dělám bystřickým novorozeňátkům.

Kdybyste se třeba doma nudili a chtěli být v dobré společnosti a mít hezké zážitky, navštivte Včelu – volnočasový klub pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Určitě se vám tu bude líbit.

Autorka textu: Jana Kincová Křížková

 

20181217_112719