O projektu Charita v módě

 
Dana Dobřichovská oslovila organizaci Oblastní charita Žďár nad Sázavou s nabídkou případné spolupráce. Společným cílem je pomoci lidem, kteří pomoc potřebují.

Celá akce spočívá v prodeji módních oděvů značky Dany Dobřichovské, přičemž výtěžek z modelů bude finanční výpomocí pro Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, která poskytuje služby sociální, zdravotní, prorodinné a humanitární i služby prevence v celém okrese Žďár nad Sázavou.

Prodej modelů na internetu odstartoval během měsíce června 2017. Nákup módních oděvů má dvě velké výhody. Nejprve uděláte radost sami sobě, protože kousky od paní Dobřichovské mají šmrnc a eleganci. Zároveň bude finanční obnos z vašeho kousku přispívat k zajištění služeb pro potřebné.

Do celé akce jsou zapojeni také samotní klienti charitních služeb. V jednotlivých zařízeních Oblastní charity Žďár nad Sázavou se průběžně uskutečňují pravidelné workshopy Dany Dobřichovské, které jsou zaměřené na módu.

Během těchto společných setkání se klienti nejenom dozvědí spoustu zajímavých informací o tom, jak vznikají oděvy, ale sami si vyzkouší například různé styly háčkování, pletení a šití. Tvorba z těchto workshopů pak bude doplňovat modely paní Dobřichovské. Vznikat budou i modely nové.

Projekt Charita je v módě je inovativní především v tom, že propojuje dva velké světy – svět módy a svět sociální práce. Všichni zúčastnění věří, že jejich spolupráce podnítí myšlenku této akce, kterou je právě to, že pomoc druhým je módní a atraktivní.


 

Nový CorelDRAW X5 Graphic