BK Zubři hráli poslední zápas pro Rosu

BK Zubři hráli poslední zápas pro Rosu

V sobotu 14. 12. 2019 se denní stacionář Rosa, který spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, účastnil posledního letošního domácího zápasu BK Zubrů Bystřice. Podvečer se nesl v charitativním duchu. Bystřičtí hokejisté se rozhodli, že celý výtěžek z dobrovolného vstupného v hodnotě 7 575 Kč věnují právě Rose.

BK Zubry pojí s Rosou klient pan Filip, který navštěvuje stacionář a pravidelně v rámci činností v Rose vede BK Zubrům hokejovou kroniku. Každý týden hledá novinové články, internetové zdroje, fotografie ze zápasů a vlepuje je do kroniky, kterou vede už od roku 2017. Neunikl mu ani jeden zápas. „Hokej a fotbal mě moc baví. Fandím místním sportovcům, zajímá mě, jak zápasy dopadnou, přeji jim výhru a rád chodím fandit. Kroniku vedu už několik let. Jsem šťastný, že teď Zubři vyhráli, byl to parádní zápas, který se do kroniky bude psát s radostí,“ komentuje svůj vztah ke sportu pan Filip.

Sobotní podvečer byl pro Filipa plný hokejových zážitků, protože byl vyhlášen jak speciální host a mohl vhodit úvodní buly. Mohl se tak dostat s hráči na led a zažít alespoň na chvíli, jaké to je stát na ledové ploše a těšit se na hru. Zároveň ho hráči BK Zubrů obdarovali zuberskou čepicí a pukem s logem klubu. „Filip byl šťastný, celý zápas fandil s ostatními fanoušky, prožíval vše na plno s parádní hokejovou atmosférou. Moc si vážím toho, že sportovní organizace v Bystřici tak úzce spolupracují s Rosou a pomáhají klientům zažívat normální běžný život, ke kterému zajít se podívat na hokej určitě patří. Děkuji moc hráčům a trenérům BK Zubrů, kteří toto setkání naplánovali a výborně zrealizovali. Navíc se za celý podvečer podařila naplnit kasička s dobrovolným příspěvkem, která čeká na své oficiální rozpečetění. Ještě jednou mnohokrát děkuji a věřím, že nás vzájemná spolupráce bude naplňovat a bavit,“ hodnotí sobotní podvečer vedoucí denního stacionáře Rosa, Petra Königová.

BK ZUbři

Bc.  Petra  Königová DiS.

Bc. Petra Königová DiS.

vedoucí, sociální pracovnice
E-mail: _.GBRWag9bty.Z4WHsqk8W7%WkvDRW7r