Žďárská Charita nabízí pomoc ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Masarykovy univerzity v Brně

Žďárská Charita nabízí pomoc ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Masarykovy univerzity v Brně

Oblastní charita Žďár nad Sázavou od počátku nouzového stavu nabízí pomoc určenou především seniorům a těm, kteří z důvodu epidemie nemohou příliš vycházet tam, kde se setkává více osob. Pracovníci Charity pravidelně nakupují potraviny a léky, dováží roušky a zařizují potřebné úkony. Svou činnost nyní Charita rozšiřuje i ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně, která aktuálně disponuje zhruba 4 500 dobrovolníky z celé České republiky. 

Jejich koordinátorka Barbora Leskovjanová oslovila lektory Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou s nabídkou možné pomoci.

„Vzhledem k velikosti naší databáze a skutečnosti, že se do ní zapojili lidé ze všech našich fakult a lidé z veřejnosti mnoha profesí, jsme schopni zajistit pomoc i v jiných oblastech jako je například telefonický kontakt s psychologem, hlídání dětí, doučování maturitních ročníků či žáků ze základních škol. Pomoc nabízíme i v oboru informačních technologií,“ vysvětlila Barbora Leskovjanová.

Veškeré informace o možnostech pomoci jsou umístěné na webových stránkách www.munipomaha.cz
Zmíněné stránky obsahují i užitečné informace, např. cvičení pro seniory doma, které připravila Fakulta sportovních studií.

Počty dobrovolníků v jednotlivých oblastech je možné sledovat na základě existující Mapy dobrovolníků - https://munipomaha.cz/mapa-dobrovolniku

Více informací:
Dobrovolnické centrum Masarykovy univerzity 
Barbora Leskovjanová
tel: 731 484 500

Centrum prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou
Pomoc seniorům v období nouzového stavu na území okresu Žďár nad Sázavou
David Filip, Dis.
Tel.: 777 755 658  

 

 

Mgr. Lenka  Šustrová

Mgr. Lenka Šustrová

koordinátorka propagace
Tel.: 777 155 389 E-mail: 7.AuRWim%mEy.Z4WHsqk8W7%WkvDRW7r