Koláče pro hospic Charitě přinesly 270 558 korun. Sbírka pokračuje on-line
12. října 2022 Články

Koláče pro hospic Charitě přinesly 270 558 korun. Sbírka pokračuje on-line

Žďár nad Sázavou - Podtrženo, sečteno. Do kasiček při charitativní sbírce Koláč pro hospic dárci ve středu 5. října vložili 270 558 korun. Do sbírky Oblastní charity Žďár nad Sázavou je  stále možné přispívat on-line platbou. Vybrané peníze pomohou nevyléčitelně nemocným pacientům Domácího hospice Barborka.

Sbírka Koláč pro hospice se koná již po desáté. V hlavní sbírkový den, ve středu 5. října, obdarovali charitní dobrovolníci v ulicích čtyřech měst žďárského okresu každého, kdo vhodil do sbírkové kasičky peníze, sladkým koláčem.

Koláč pro hospic obrazem: Fotografie si prohlédněte v albu na Facebooku

Poděkování ředitelky Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jany Zelené patří všem dárcům, dobrovolníkům i organizátorům akce. „S vaší pomocí můžeme i nadále rozvíjet tolik potřebnou službu Domácího hospice Barborka. I díky Vám mohou těžce nevyléčitelně nemocní lidé dožít své poslední dny v prostředí, které znají, s lidmi, kteří jim jsou blízcí,“ řekla Jana Zelená.

Velký vděk žďárské Charity patří též všem spolupracujícím organizacím na sbírce. „Především žďárské Střední škole gastronomické Adolfa Kolpinga, jejíž studenti pro nás napekli část sladkého pečiva, dále studentům žďárského Biskupského gymnázia i Gymnázia v Bystřici nad Pernštejnem a také studentům Gymnázia, Výchovného ústavu a Hotelové školy Světlá ve Velkém Meziříčí. V neposlední řadě všem spolupracujícím pekárnám a firmám, které se do akce zapojily. Děkujeme,“ dodala Jana Zelená.

Sbírka Koláč pro hospice se koná již po desáté.

Koláč pro hospic 2022

Kolik peněz se vybralo ve středu 5. října?

Žďár nad Sázavou 160 673 korun
Velké Meziříčí 43 041 korun
Bystřice nad Pernštejnem 42 350 korun
Nové Město na Moravě 7 310 korun
On-line platby 17 184 korun 

Celkem 270 558 korun

Podle vedoucí Domácího hospice Barborka Barbory Boháčové je sbírka Koláč pro hospic jednou z možností, jak dát vědět o službě žďárské Charity těm, kteří ji potřebují. „Současně je pro nás i důležitou finanční podporou,“ řekla Barbora Boháčová.  

V minulém roce sbírka vynesla 211 812 korun. Z tohoto výtěžku Oblastní charita Žďár nad Sázavou zakoupila s podporou Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové pro potřeby domácí hospicové péče nový automobil.

Sbírku Koláč pro hospic Oblastní charity Žďár nad Sázavou lze podpořit online do konce měsíce října 2022. Platbu bankovním převodem nebo QR platbu mohou dárci zadat prostřednictvím webových stránek www.zdar.charita.cz

Domácí hospic Barborka poskytuje péči lidem, kteří chtějí být v posledních chvílích života se svými blízkými v prostředí, které mají rádi.

Domácí hospic Barborka

Domácí hospic Barborka poskytuje péči lidem, kteří chtějí být v posledních chvílích života se svými blízkými v prostředí, které mají rádi. Služba žďárské Charity  pomáhá těžce nevyléčitelně nemocným a umírajícím po celém žďárském okrese. Tým pracovníků zahrnuje lékaře, zdravotní sestry, sociálního pracovníka, pečovatelky, psychologa a duchovního. 

Jiří Marek

koordinátor propagace
Tel.: 732 292 936 E-mail: 5bEsO_5j0dm%Cj87~5prRb~lW5pJ