Zámek ve spolupráci s místní Charitou představí žlutomodré příběhy
24. června 2022 Články

Zámek ve spolupráci s místní Charitou představí žlutomodré příběhy

Zámek Kinských ve Žďáře nad Sázavou se na začátku letních prázdnin otevře nejen současnému tanci, pohybovému divadlu a novému cirkusu v rámci již desátého ročníku mezinárodního festivalu KoresponDance (14.–17. 7.), ale také dvěma benefičním akcím pořádaným ve spolupráci s Oblastní charitou Žďár nad Sázavou. Jejich cílem bude nejen získat potřebné finanční prostředky na pomoc lidem zasažených ruskou invazí na Ukrajině, ale také se společně setkat a podpořit myšlenku míru, svobody a
vzájemného porozumění.

Ve středu 29. června  seprostorách zámku uskutečnila beseda s fotografem Richardem Boudou, který na svých cestách do válkou zasažených oblastí zachycuje prostřednictvím fotografických snímků osudy tamních obyvatel. Součástí programu byla i vernisáž těchto fotografií určených k prodeji, které jsou doplněné o fotoportréty těch, kteří ve Žďáře nad Sázavou a v jeho okolí nachází dočasné útočiště.

Jubilejní desátý ročníku tanečního festivalu KoresponDance bude mimojiné zahájen i benefičním večerem ve čtvrtek 14. 7. od 18.30 na IV. nádvoří zámku. Od 20.00 se příznivci kvalitní hudby mohou těšit na Benefiční koncert pro mír v podání rodačky z Uzbekistánu Ekateriny Levental, žijící v Holandsku, která svým zpěvem a harfou představí publiku nejen hudbu z Ukrajiny, ale také Francie, Itálie, Ruska nebo tradiční židovské melodie. Ve 21.30 bude připravena filmová projekce ve spolupráci s Festivalem tanečních filmů, která celý večer zakončí. Po celý večer bude možné ochutnat speciality z kuchyně lidí z Ukrajiny, žijících ve Žďáře nad Sázavou a okolí.

Vstupné na všechny zmiňované akce je dobrovolné (min. částka 200 Kč) a výtěžek poputuje na účet Oblastní charity Žďár nad Sázavou na pomoc ukrajinským uprchlíkům.Děkujeme paní hraběnce Marii Kinsky za možnost stát se součástí tohoto programu a jí i jejímu muži Constantinovi Kinskému za velkou podporu v rámci pomoci lidem, kteří i díky nim našli dočasné domovy v zámecké sokolovně, práci v prostorách zámku Žďár nad Sázavou, ale hlavně upřímné přijetí a pochopení,“ vzkázala závěrem Ing. Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Organizace v tuto chvíli poskytla pomoc již zhruba 1 430 uprchlíkům z Ukrajiny.

Fotografie budou k vidění a zakoupení na žďárském zámku do konce prázdnin.

POZVÁNKA V PDF

R. BoudaR. Bouda

 

 

 

 

Benefice

Mgr. Radka Čaníková

projektová manažerka, fundraiserka
Tel.: 730 163 135 E-mail: ~8quRW779bxy.Z4WHsqk8W7%WkvDRW7r