Sbírka školních potřeb sítě BAR

Sběrná místa

Komu sbírka pomůže?

Rodinám, se kterými spolupracuje naše Sociálně aktivizační služba a které se ocitly v nouzi. Jejich příjmy často nestačí na pokrytí základních životních potřeb a náklady spojené se školní docházkou dětí jsou pro ně příliš vysoké. Pomoc se zajištěním školních potřeb uleví jejich napjatým rozpočtům a děti se budu moci vrátit do školních lavic se vším, co potřebují. Dále pak tak tato materiální sbírka pomůže i dětem, které navštěvují nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka ve Žďáře nad Sázavou, Nadosah v Bystřici nad Pernštejnem a Wellmez ve Velkém Meziříčí a jejichž rodiny řeší finanční obtíže. 

Co všechno dětem pomůže?children-2914357_1920

Nemůžete do materiální sbírky přispět, ale přesto byste se zapojili rádi?

Přispějte formou finančního daru v rámci projektu s názvem Darujme dětem kousek bezstarostného dětství na www.darujme.cz/projekt/1203282

Bližší informace:

Mgr. Radka Čaníková, tel.: 730 163 135, e-mail: radka.canikova@zdar.charita.cz

Všem dárcům velmi děkujeme. Právě v těchto chvílích platí více než kdy jindy, že žádná pomoc není malá.
Velice si vážíme každého, komu není osud druhých lhostejný.


Materiály ke stažení

Plakát

Banner

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry
20. října 2020 Charita Česká republika

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry

V těchto dnech roste počet lidí, kteří pociťují úzkost nebo obavy vyvolané jak strachem z nákazy koronavirem, tak existenčními problémy. Mnoho rodin musí řešit nezvyklé situace kvůli on-line školní výuce nebo starším příbuzným v pobytových zařízeních a podobně. Na to, s čím se volající nejčastěji potýkají, jsme se ptali paní Zdeňky Švancarové z celostátní Linky důvěry provozované Oblastní Charitou Blansko.

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči
16. října 2020 Charita Česká republika

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči

Na podzim přišla podle očekávání nová vlna šíření koronaviru – a tak i nová starost o lidi, o něž Charita pečuje. Některá zařízení, například stacionáře pro seniory a lidi s postižením a volnočasové kluby pro mládež, musela být kvůli nařízením vlády uzavřena. V pobytových zařízeních, jako jsou domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, byly zakázány návštěvy. Stejně tomu bylo i na jaře.

V sobotu jsme si připomněli Mezinárodní den za odstranění chudoby
15. října 2020 Charita Česká republika

V sobotu jsme si připomněli Mezinárodní den za odstranění chudoby

Od roku 1992 si vždy 17. října připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby, který vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Konkrétně bychom si měli uvědomit, že s chudobou se potýkají nejen rozvojové země, ale i lidé, kteří žijí mezi námi. Při této příležitosti chceme upozornit na příčiny, které chudobu způsobují, a vyzvat vládu, aby prosazovala opatření vedoucí k odstranění nebo snížení nerovností jak u nás, tak na mezinárodní úrovni.

Nekašlejme na druhé! Výzva nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru
15. října 2020 Charita Česká republika

Nekašlejme na druhé! Výzva nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru

Charita Česká republika se připojuje k výzvě nevládních organizací adresované v souvislosti s druhou vlnou koronavirové epidemie všem lidem v této zemi. Jen pokud budeme vnímaví ke všem, kteří si v našem okolí nevědí rady nebo potřebují něčí pomoc, zamyslíme se nad tím, čím můžeme ostatním prospět, a hlavně jen pokud budeme sami dodržovat základní preventivní opatření, můžeme nynější krizovou situaci zvládnout.

2 707 Koláčů pro hospic podpořilo Domácí hospicovou péči
8. října 2020 Články

2 707 Koláčů pro hospic podpořilo Domácí hospicovou péči

Ve středu 7. října 2020 se ve Velkém Meziříčí, Bystřici nad Pernštejnem a Žďáře nad Sázavou uskutečnil již osmý ročník tradiční charitní kampaně s názvem Koláč pro hospic. I přes nelehkou situaci ve státě podpořili obyvatelé regionu rozvoj místní paliativní a hospicové péče nádhernou částkou 141 738 Kč. Všechny dárce odměnila žďárská Charita 2 707 kusy sladkého pečiva.  Žďárské kasičky vynesly nádherných 79 819 Kč, bystřické 24 809 Kč a velkomeziříčské 19 400 Kč. Zbylých 3 710 Kč ukrýval přenosný terminál ve žďárském stánku a 6 000 Kč přispěla firma TOKOZ a. s. a 8 000 Kč firma PKS holding, a. s. ze Žďáru nad Sázavou.

Koláč pro hospic můžete podpořit letos především online  a ve venkovních prostorách
2. října 2020 Články

Koláč pro hospic můžete podpořit letos především online a ve venkovních prostorách

Ve středu 7. října 2020 se uskuteční již 8. ročník charitativní akce KOLÁČ PRO HOSPIC, kterou tradičně pořádají Charity napříč Krajem Vysočina i Jihomoravským krajem. Cílem této kampaně je podpora rozvoje místní Domácí hospicové péče.  
Žďárská Charita letos nabídne koláče ve Žďáře nad Sázavou, v Bystřici nad Pernštejnem a ve Velkém Meziříčí. Podpořit Domácí hospicovou péči bude možné i v online podobě přes webové stránky www.zdar.charita.cz

Koordinátorka dobrovolnického centra:  Aktuálně hledáme dobrovolníky na krátkodobou výpomoc
24. září 2020 Zprávy z Kambaly

Koordinátorka dobrovolnického centra: Aktuálně hledáme dobrovolníky na krátkodobou výpomoc

Michaelo, na počátku září jste spustili novou kampaň pro podporu dobrovolnictví v okrese Žďár nad Sázavou. Co v ní případným zájemcům o konání dobrých skutků nabídnete?

Kampaň, kterou zmiňujete, odstartovala ve žďárské knihovně 8. září v podobě akce s názvem DOBRODEN. Ta vznikla ve spolupráci s Městem Žďár nad Sázavou a Kolpingovým dílem České republiky. Zájemci se zde mohli dozvědět informace o dobrovolnictví a využít doprovodného programu. V plánu máme také propagaci prostřednictvím sociálních sítí. S dobrovolníky jsme natočili reklamu na dobrovolnictví a upoutávku, připravili jsme nové propagační materiály. Pokud státní opatření umožní, připravujeme 20. října ve Žďáře nad Sázavou besedu pro seniory či aktivní rodiče v prostorách Family Pointu.

Pavla Polnická:  Velmi si cením těch, kteří chtějí svoje problémy řešit.
10. září 2020 Články

Pavla Polnická: Velmi si cením těch, kteří chtějí svoje problémy řešit.

Pavla Polická pracuje ve žďárské Charitě již od roku 2009, nejprve jako pracovnice centra pro rodiče s dětmi Kopretina, nyní na pozici vedoucí Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

V Mezinárodní den charity si Diecézní charita Brno připomíná základní hodnoty
4. září 2020 Diecézní charita Brno

V Mezinárodní den charity si Diecézní charita Brno připomíná základní hodnoty

Mezinárodní den charity připadá na výročí úmrtí Matky Terezy 5. září. V tento den si Diecézní charita Brno připomene čtyři hlavní hodnoty – lásku, svobodu, pravdu i spravedlnost. Právě na těchto základních hodnotách staví Charita svoji práci. „Skutečnými nositeli těchto hodnot jsou naši pracovníci. Prostřednictvím vztahu ke klientům, partnerům nebo kolegům dávají lásce, pravdě, svobodě i spravedlnosti skutečný obsah. Proto považujeme za důležité si hodnoty připomínat, a třeba i inspirovat veřejnost,“ dodal ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Dobré skutky pomáhají, aneb staňte se dobrovolníkem naší Kambaly
24. srpna 2020 Články

Dobré skutky pomáhají, aneb staňte se dobrovolníkem naší Kambaly

Kambala – dobrovolnické centrum plánuje během září realizovat ve Žďáře nad Sázavou zajímavé aktivity pro veřejnost a školy na podporu dobrovolnictví. První připravovaná akce s názvem DOBRODEN proběhne ve spolupráci s městem Žďár nad Sázavou v rámci projektu Aktivně pro Žďár v úterý 8. 9. 2020 od 16.00 hodin v Knihovně Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou.

FAIR PLAY! aneb vzděláváme mladé v důležitých oblastech života
24. srpna 2020 Články

FAIR PLAY! aneb vzděláváme mladé v důležitých oblastech života

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Ponorka a Esko ve spolupráci s Městem Žďár nad Sázavou v rámci projektu Aktivně pro Žďár - MA21 připravila ojedinělou akci pro své uživatele s názvem Fair play. Během tří odpolední totiž děti zažijí mnoho zábavy, her a něco nového se naučí.

Mladí umělci pro radost seniorům
14. srpna 2020 Články

Mladí umělci pro radost seniorům

Oblastní charita Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Knihovnou Matěje Josefa Sychry a Základní uměleckou školou Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou vás srdečnou zvou na společnou výstavu obrázků a pohlednic, které dělaly radost osamělým seniorům v době nouzového stavu. Přijďte si užít pestrost a nápaditost malovaných vzkazů a počíst si v kopiích nádherných pohlednic, které tvořila naše mladá generace.

1. - 30. 9. 2020
KNIHOVNA MATĚJE JOSEFA SYCHRY,  ŽĎÁR NAD SÁZAVOU    

DOBRODEN s Kambalou
13. srpna 2020 Články

DOBRODEN s Kambalou

Přijďte si užít pohodové odpoledne, kde se dozvíte o dobrovolnictví nejen v našem městě. Budete si moci vyzkoušet takzvaný gerontooblek, díky kterému doslova zestárnete o desítky let. Nebude chybět pohodová hudba a pro děti bude připravený koutek s dohledem. Vyrobíte si něco pro radost a dáte si něco dobrého na zub.

Barbora Hadrous: Úsměv na tváři je základem naší práce
9. srpna 2020 Články

Barbora Hadrous: Úsměv na tváři je základem naší práce

Sympatická Barbora Hadrous, nyní vrchní sestra Domácí zdravotní péče a vedoucí Domácí hospicové péče, nastoupila do Oblastní charity Žďár nad Sázavou v roce 2015. V červenci letošního roku byla nejen za svou profesní zkušenost, ale i přátelskou povahu a vstřícnost k druhým nominována v soutěži Žena regionu.

Žďárská Charita pořádá sbírku školních potřeb pro děti v nouzi
6. srpna 2020 Články

Žďárská Charita pořádá sbírku školních potřeb pro děti v nouzi

Oblastní charita Žďár nad Sázavou přichází po roce s novým nápadem na prázdninovou sbírku, která vyšla z akutní potřebnosti jejích klientů. Po úspěšném loňském Batůžkovém projektu se pracovníci Charity rozhodli oslovit veřejnost tentokrát s novou kampaní, a to se Sbírkou školních potřeb. Ty aktuálně velmi pomohou rodinám v tíživé situaci z okresu Žďár nad Sázavou.

Charita pro Libanon
6. srpna 2020 Charita Česká republika

Charita pro Libanon

V reakci na výbuch, který v úterý 4. srpna otřásl libanonským Bejrútem a vyžádal si nejméně 135 obětí a tisíce zraněných, vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým katastrofou. Z krizového fondu jsme prozatím uvolnili částku 300 tisíc Kč na bezprostřední pomoc.

Barbora Hadrous hostem Českého rozhlasu Vysočina
4. srpna 2020 Články

Barbora Hadrous hostem Českého rozhlasu Vysočina

Naše kolegyně Barbora Hadrous byla hostem pondělního Dobrého rána Českého rozhlasu Vysočina.
Velmi zdařilý rozhovor s ní si můžete poslechnout zde:

ČESKÝ ROZHLAS VYSOČINA Barbora byla nedávno nominována v soutěži Žena regionu. Hlasovat pro ni můžete na tomto odkaze
http://www.zenaregionu.cz/zena/1190/barbora-hadrous

DĚKUJEME! 

Charitní ošetřovatelská služba nově s názvem Domácí zdravotní péče
21. července 2020 Články

Charitní ošetřovatelská služba nově s názvem Domácí zdravotní péče

Od 1. dubna 2020 došlo ke změně názvu jednoho ze sedmnácti zařízení Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Odborná zdravotní péče o nemocného v jeho domácím prostředí, která byla od svého počátku v roce 1993 označována jako Charitní ošetřovatelská služba, se nyní přejmenovala na Domácí zdravotní péči. Hlavní důvodem změny je zpřesnění termínu, který označuje odborné zdravotní ošetření profesionální sestrou přímo v domácím prostředí pacienta.

7. srpna rozezní opět Funny Fest náměstí ve Velkém Meziříčí
20. července 2020 Články

7. srpna rozezní opět Funny Fest náměstí ve Velkém Meziříčí

Wellmez – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje již 6. ročník multižánrového festivalu Funny Fest 2020. Akce se tradičně uskuteční na náměstí ve Velkém Meziříčí v pátek 7. 8. 2020 od 15.00 hod. do 22.00 hod.  

Lektoři Centra prevence: Nejdůležitější je si s dětmi o všem povídat.
2. července 2020 Články

Lektoři Centra prevence: Nejdůležitější je si s dětmi o všem povídat.

Jsem matkou dvou dcer (6 a 9 let), a to, co v poslední době vnímám a svým způsobem mě i trápí je, jak se vyvíjí život v našich rodinách nejen v době „covidové“. Stalo se vám někdy, že jste řekli dětem: „Běžte si hrát za ostatními ven,“ a ony se vám vrátily zpět, protože na hřišti nikdo nebyl? Ano, doba pokročila, svět se mění a my s ním. Občas vedeme diskuze s kolegy z Centra prevence Oblastní charity Žďár nad Sázavou o tom, co je v dnešní době ve výchově normální a co je už za hranou. Pojďme se nyní společně zaměřit na problematiku současného online světa.

Ředitelka Charity poděkovala všem pracovníkům, kteří pomáhali v období epidemie
2. července 2020 Články

Ředitelka Charity poděkovala všem pracovníkům, kteří pomáhali v období epidemie

Období epidemie přineslo nejen mnoho náročných a vypjatých situací, ale také mnoho dobrých skutků a ochoty pomoci.
Během měsíce června navštívila ředitelka Ing. Jana Zelená všechna naše terénní zařízení a také ty pracovníky, kteří v nouzovém stavu byli i ochotni pomoci, i přestože byla jejich služba nařízením vlády uzavřena. Všem zaměsnancům Jana Zelená osobně poděkovala a předala jim dárky, která nám věnovaly firmy ze Žďárska a Novoměstska.

Žáci z literárně-dramatického oboru žďárské ZUŠ psali pohlednice seniorům
1. července 2020 Články

Žáci z literárně-dramatického oboru žďárské ZUŠ psali pohlednice seniorům

Děkujeme žákům literárně-dramatického oboru ze Základní umělecké školy ve Žďáře nad Sázavou, kteří ve spolupráci se svými vyučujícími MgA.Janou Mifkovou a BcA. Ivanou Klimešovou, připravili krásné pohlednice pro naše uživatele z terénních služeb. Určitě jim přinesou hodně radosti. Pohlednice předají seniorům naši kolegové z Osobní asistence, Domácí zdravotní péče, Domácí hospicové péče a Osobní asistence.

Další rozvolňování služby Charity příliš neovlivňuje
10. června 2020 Články

Další rozvolňování služby Charity příliš neovlivňuje

V pondělí 8. června 2020 došlo k dalšímu rozvolňovaní opatření navržených vládou České republiky proti šíření koronaviru. I nadále však platí, že všichni klienti a zaměstnanci ždárské Charity používají při své činnosti roušky a desinfekci a dodržují veškerá preventivní opatření, a to nejen v ambulantních zařízeních, ale i v terénních službách přímo v domácnostech klientů.

Charita uspořádá potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi
5. června 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Charita uspořádá potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi

Mimořádná opatření, vyhlášená v březnu v souvislosti s epidemií koronaviru, znamenala pro mnohé rodiny, které často žijí na hraně svých finančních příjmů, úbytek financí pro běžný chod domácnosti. Děti zůstaly doma ze školy, což navýšilo nároky na zajištění denní stravy, maminky o ně pečují na OČR, čímž se snížil příjem rodiny, který už tak těžko pokrýval měsíční rozpočet, nebo v nejhorších případech lidé přichází o zaměstnání.  

Jak pomáhala Charita v nouzovém stavu?
21. května 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Jak pomáhala Charita v nouzovém stavu?

Po 66 dnech skončilo v České republice vyhlášené období nouzového stavu. I přestože některé služby, především ty ambulantní, musely být omezeny v provozu, většina služeb žďárské Charity fungovala po celou dobu a poskytovala své služby i nadále těm, kteří je nepřestali potřebovat. 

Díky ochotným švadlenkám již Charita rozdělila přes dva tisíce roušek mezi své pracovníky a klienty
1. dubna 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Díky ochotným švadlenkám již Charita rozdělila přes dva tisíce roušek mezi své pracovníky a klienty

V nelehké situaci se v první polovině března objevilo více než 150 pracovníků žďárské Charity. Ti se s rostoucí nákazou a nedostatkem ochranného materiálu v počátcích vyhlášení nouzového stavu v České republice vypořádali po svém. V polovině března oslovila žďárská Charita veřejnost s prosbou o našití roušek primárně pro její služby, případně o dodání bavlněného materiálu.

Poděkování bystřického klubu Včela
19. prosince 2019 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Poděkování bystřického klubu Včela

Celý rok naše uživatelky pilně pracovaly, aby mohly potěšit všechny malé i velké, kteří se těšili jako každý rok na naše výrobky. Výstava se uskutečnila v obvyklém termínu, v předadventním čase ve dnech 25. 11. - 29. 11.2019.

Ježíšek z Teleflexu opět vykouzlí úsměv na tváři  dětem ze sociálně slabých rodin
18. prosince 2019 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Ježíšek z Teleflexu opět vykouzlí úsměv na tváři dětem ze sociálně slabých rodin

Pátý jubilejní Strom splněných přání opět uspořádali o letošních svátcích zaměstnanci firmy Teleflex ve Žďáře nad Sázavou. Ti v pondělí 16. prosince společně předali pracovníkům žďárské Charity přes sto vánočních dárků pro děti, jejichž rodiny se ocitly v nepříznivé životní situaci. O tyto děti a jejich rodiny pečuje na území, kde působí Oblastní charita Žďár nad Sázavou, služba s názvem Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi (dále SASka).