Zprávy z Kambaly

Aktuálně z našich zařízení
20. listopadu 2020 Články

Aktuálně z našich zařízení

Ptáte se nás, jak se nám daří... Odpovědi naleznete níže.

Děkujeme, že jste s námi. ❤️

Tříkrálová koleda zazní!
3. listopadu 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda zazní!

Možná letos nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální.

Koordinátorka dobrovolnického centra:  Aktuálně hledáme dobrovolníky na krátkodobou výpomoc
24. září 2020 Zprávy z Kambaly

Koordinátorka dobrovolnického centra: Aktuálně hledáme dobrovolníky na krátkodobou výpomoc

Michaelo, na počátku září jste spustili novou kampaň pro podporu dobrovolnictví v okrese Žďár nad Sázavou. Co v ní případným zájemcům o konání dobrých skutků nabídnete?

Kampaň, kterou zmiňujete, odstartovala ve žďárské knihovně 8. září v podobě akce s názvem DOBRODEN. Ta vznikla ve spolupráci s Městem Žďár nad Sázavou a Kolpingovým dílem České republiky. Zájemci se zde mohli dozvědět informace o dobrovolnictví a využít doprovodného programu. V plánu máme také propagaci prostřednictvím sociálních sítí. S dobrovolníky jsme natočili reklamu na dobrovolnictví a upoutávku, připravili jsme nové propagační materiály. Pokud státní opatření umožní, připravujeme 20. října ve Žďáře nad Sázavou besedu pro seniory či aktivní rodiče v prostorách Family Pointu.

Dobré skutky pomáhají, aneb staňte se dobrovolníkem naší Kambaly
24. srpna 2020 Články

Dobré skutky pomáhají, aneb staňte se dobrovolníkem naší Kambaly

Kambala – dobrovolnické centrum plánuje během září realizovat ve Žďáře nad Sázavou zajímavé aktivity pro veřejnost a školy na podporu dobrovolnictví. První připravovaná akce s názvem DOBRODEN proběhne ve spolupráci s městem Žďár nad Sázavou v rámci projektu Aktivně pro Žďár v úterý 8. 9. 2020 od 16.00 hodin v Knihovně Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou.

DOBRODEN s Kambalou
13. srpna 2020 Články

DOBRODEN s Kambalou

Přijďte si užít pohodové odpoledne, kde se dozvíte o dobrovolnictví nejen v našem městě. Budete si moci vyzkoušet takzvaný gerontooblek, díky kterému doslova zestárnete o desítky let. Nebude chybět pohodová hudba a pro děti bude připravený koutek s dohledem. Vyrobíte si něco pro radost a dáte si něco dobrého na zub.

Další rozvolňování služby Charity příliš neovlivňuje
10. června 2020 Články

Další rozvolňování služby Charity příliš neovlivňuje

V pondělí 8. června 2020 došlo k dalšímu rozvolňovaní opatření navržených vládou České republiky proti šíření koronaviru. I nadále však platí, že všichni klienti a zaměstnanci ždárské Charity používají při své činnosti roušky a desinfekci a dodržují veškerá preventivní opatření, a to nejen v ambulantních zařízeních, ale i v terénních službách přímo v domácnostech klientů.

Charita uspořádá potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi
5. června 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Charita uspořádá potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi

Mimořádná opatření, vyhlášená v březnu v souvislosti s epidemií koronaviru, znamenala pro mnohé rodiny, které často žijí na hraně svých finančních příjmů, úbytek financí pro běžný chod domácnosti. Děti zůstaly doma ze školy, což navýšilo nároky na zajištění denní stravy, maminky o ně pečují na OČR, čímž se snížil příjem rodiny, který už tak těžko pokrýval měsíční rozpočet, nebo v nejhorších případech lidé přichází o zaměstnání.  

Jak pomáhala Charita v nouzovém stavu?
21. května 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Jak pomáhala Charita v nouzovém stavu?

Po 66 dnech skončilo v České republice vyhlášené období nouzového stavu. I přestože některé služby, především ty ambulantní, musely být omezeny v provozu, většina služeb žďárské Charity fungovala po celou dobu a poskytovala své služby i nadále těm, kteří je nepřestali potřebovat. 

Žďárská Charita nabízí pomoc ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Masarykovy univerzity v Brně
24. dubna 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Žďárská Charita nabízí pomoc ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Masarykovy univerzity v Brně

Oblastní charita Žďár nad Sázavou od počátku nouzového stavu nabízí pomoc určenou především seniorům a těm, kteří z důvodu epidemie nemohou příliš vycházet tam, kde se setkává více osob. Pracovníci Charity pravidelně nakupují potraviny a léky, dováží roušky a zařizují potřebné úkony. Svou činnost nyní Charita rozšiřuje i ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně, která aktuálně disponuje zhruba 4 500 dobrovolníky z celé České republiky. 

4 697 šitých roušek nejen pro Charitu
6. dubna 2020 Oblastní charita Žďár nad Sázavou

4 697 šitých roušek nejen pro Charitu

Milí přátelé, dovolte nám v tuto chvíli VELMI PODĚKOVAT za Vaši pomoc, která nás, pracovníky žďárské Charity, držela nad vodou a doslova dojímala. JSTE ÚŽASNÍ‼️
Během tří týdnů se nám sešlo nádherných 4 697 Vámi vyrobených roušek. V tuto chvíli sběr roušek POZASTAVUJEME.